Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Regiony > Bielsko - Biała > Warto zobaczyć > Lotnisko sportowe

Lotnisko sportowe

Lotnisko sportowe bielskiego Aeroklubu (Aleksandrowice) zostało zbudowane w latach 1934-1935 i jest jedną z ważniejszych atrakcji Bielska-Białej. Lotnisko posiada trawiastą drogę startową o wymiarach 660 m x 200 m i ma charakter sportowy - to stąd startują samoloty sportowe, helikoptery, jak również liczne szybowce. Od kwietnia do września w Aeroklubie można wynająć szybowiec i pod czujnym okiem instruktora podziwiać Bielsko z lotu ptaka.
Na terenie lotniska odbywają się również liczne pokazy modeli latających. Lotnisko w Aleksandrowicach jest odkrytym, wietrznym terenem z widokami na Bielsko-Białą oraz góry Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego.


Zdjęcia

Dojazd: Na lotnisko dojeżdża się autobusem MZK Bielsko-Biała nr 9 z przystanku przy ul. 3 Maja koło dworca PKP (wysiada się na ostatnim przystanku) lub spod hotelu Prezydent autobusem nr 10 (wysiada się na wysokości PZL Bielsko, po lewej). Samochodem z centrum trzeba jechać ul. 3 Maja, koło dworca PKP skręcić pod górę w lewo w ul. Piastowską i jechać prosto, a na nieco poplątanym skrzyżowaniu skierować się w prawo w ul. Cieszyńską, z której po kilku minutach skręca się w lewo na wysokości PZL Bielsko.

bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wybierz temat
0
0


Powiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość artykułów:207
Lotnisko sportowe, aeroklub bielski, Lotnisko w Bielsku, Bielsko-Biała, z lotu ptaka, lotnisko Aleksandrowice, szybowiec, Bielsko Beskidy, zabytki, witamy, muzea, historia bielsko, willkommen, zabytkowe cmentarze, tego już nie ma, zasłużeni mieszkańcy, zabytki bielsko, książki i albumy o mieście, ciekawostki z miasta, warto zobaczyć bielsko, ważne daty, rynki i place, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.028 s