Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Regiony > Bielsko - Biała > Rynki i place > Plac Wolności

Plac Wolności

Plac Wolności dawniej zwany placem Franciszka (niem. Franzensplatz) to drugi rynek w Białej. Kiedyś było to miejsce targu, dziś, podobnie jak i pierwszy rynek w tej części miasta, jest miejscem parkingowym. Również otoczony jest on z czterech stron zabytkowymi kamienicami, które w znacznej części są siedzibami urzędów, sklepów oraz pubów.
Znajdują się tutaj również mieszkania.

Zdjęcia

Przy Placu Wolności znajduje się mniej zabytków niż przy Placu Wojska Polskiego, ale jednym z najważniejszych jest niewątpliwie kamienica Pod Orłem, gmach będący siedzibą ekskluzywnego pasażu handlowego, biurowca oraz sali redutowej. Kiedyś w tym miejscu znajdował się słynny Hotel Pod Czarnym Orłem, który powstał w 1905 roku i który cieszył się wielką sławą wśród rodziny Habsburgów. Później bywał tutaj również sam marszałek Józef Piłsudski.
bladzmiana

Komentarze

family history
Data: 2009-11-21 Autor: nie zarejestrowany ~shlomo
huppert family history and apartment

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wybierz temat
0
0


Powiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość artykułów:207
Plac Wolności, plac Franciszka, drugi rynek w Białej, Hotel Pod Czarnym Orłem, Józef Piłsudski, Franzensplatz, Beskidy, zabytki, witamy, muzea, historia bielsko, willkommen, zabytkowe cmentarze, tego już nie ma, zasłużeni mieszkańcy, zabytki bielsko, książki i albumy o mieście, ciekawostki z miasta, warto zobaczyć bielsko, ważne daty, rynki i place, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.679 s