Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Regiony > Bielsko - Biała > Muzea > Muzeum Literatury w Bielsku-Białej

Muzeum Literatury w Bielsku-Białej

Prywatne Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białej to jedno z najbardziej niezwykłych muzeów w mieście. Znajduje się tutaj kolekcja ręcznie przepisywanych i ilustrowanych przez Tadeusza Modrzejewskiego (właściciela muzeum) dzieł klasyków polskich, a także wiele innych materiałów związanych z historią literatury. Muzeum zostało założone w 1989 roku i znajduje się w jednej z kamienic w sąsiedztwie Starego Rynku, którą Modrzejewski otrzymał od władz miasta. Do tej pory Tadeusz Modrzejewski przepisał ponad sto dzieł m.in. Chłopów czy Pana Tadeusza.

Muzeum Literatury jest niewątpliwie jednym z bardziej unikatowych na terenie nie tylko Bielska-Białej, ale i Polski. Świadczy o tym na pewno fakt, że do muzeum trafiło już ponad 60 tysięcy gości, a wśród nich Daniel Olbrychski czy prawnukowie Władysława Reymonta. Zawitały tu także osoby z zagranicy. Kontakt z artystą nawiązała również Kanadyjska Fundacja Reymontowska.


Godziny otwarcia:
pn-pt: 9.00 - 17.00
sob: 9.00 - 17.00
nd: 9.00 - 17.00

bladzmiana

Komentarze

Dnia 8 Września na terenie swojego muzeum Tadeusz Modrzejewski założył państwo
Data: 2010-02-08 Autor: nie zarejestrowany ~bartek
Mikronacja - Republika Stanisława Augusta Poniatowskiego i Saskiego Wina założył Tadeusz Modrzejewski. Póżniejszym tego efektem był przyjazd straży miejskiej. Kartkę straż miejska zabrała , a Tadeusz Modrzejewski miał tego tytułem problemy. Bielski Pan Tadeusz mówi , że sprawę umożono i już nie ma problemów. Jednak kto zakłada państwo na terenie domu czy muzeum. Fakt zakłóca to jednak ład publiczny.

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wybierz temat
0
0


Powiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość artykułów:207
Muzeum Literatury w Bielsku-Białej Beskidy, zabytki, witamy, muzea, historia bielsko, willkommen, zabytkowe cmentarze, tego już nie ma, zasłużeni mieszkańcy, zabytki bielsko, książki i albumy o mieście, ciekawostki z miasta, warto zobaczyć bielsko, ważne daty, rynki i place, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.021 s