Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Regiony > Bielsko - Biała > Dzielnice miasta > Aleksandrowice

Aleksandrowice

deen
Aleksandrowice (niem. Alexanderfeld) to dzielnica Bielska-Białej położona w sąsiedztwie Wapienicy oraz Starego Bielska. Nazwa dzielnicy pochodzi od imienia księcia Aleksandra Sułkowskiego. Dojechać tam można autobusami MZK Bielskp-Biała (liniami kursującymi na osiedla mieszkaniowe - Kopernika, Wojska Polskiego i Polskich Skrzydeł).

Atrakcje Aleksandrowic:

  • Lotnisko Bielsko-Biała Aleksandrowice (kod IATA: QEO, kod ICAO: EPBA) posiada trawiastą drogę startową o wymiarach 660 m x 200 m. Jest to odkryty, wietrzny teren z widokami na Bielsko i góryBeskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Stąd wznoszone są szybowce i startują samoloty ze spadochroniarzami. Jest to ulubione miejsce modelarzy lotniczych, latem jest tam czynna odkryta restauracja z mini placykiem zabaw dla dzieci.
  • Aeroklub dla modelarzy, gdzie organizowane są często imprezy modelarskie
  • Kościół pw. Maksymiliana Kolbego
bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wybierz temat
0
0


Powiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość artykułów:207
Aleksandrowice, Aleksandrowice Bielsko, Alexanderfeld, lotnisko bielsko, aeroklub bielsko, Kościół pw. Maksymiliana Kolbego, Beskidy, zabytki, witamy, muzea, historia bielsko, willkommen, zabytkowe cmentarze, tego już nie ma, zasłużeni mieszkańcy, zabytki bielsko, książki i albumy o mieście, ciekawostki z miasta, warto zobaczyć bielsko, ważne daty, rynki i place, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko
Czas generowania strony: 0.03 s